NIS: Počinju pripreme za obustavljanje rada Rafinerije nafte u Pančevu

Naftna industrija Srbije (NIS) je danas saopštila da zbog nedostatka sirove nafte za preradu što je posledica sankcija SAD, Rafinerija nafte Pančevo počinje pripreme za obustavljanje rada.


U prvoj fazi postrojenja su uvedena u “toplu cirkulaciju” u skladu sa zakonima Srbije, internim pravilima kompanije i najstrožijim ekološkim standardima i pravilima bezbednosti i zdravlja na radu, navedeno je u saopštenju.

Dodaje se da će Rafinerija nafte Pančevo tokom “tople cirkulacije” biti spremna za start čim bude sirove nafte.

U NIS-u se nadaju da će što je moguće u kraćem roku ponovo biti uspostavljen redovan rad Rafinerije nafte Pančevo koja je važna za snabdevanje Srbije, ali i susednih zemalja.

Pančevačka rafinerija je jedna od najsavremenijih u regionu i u nju je od 2009. godine investirano više od 900 miliona evra. Ona je ključna i za rad HIP Petrohemije te će i ona početi pripreme za obustavljanje rada.

Iz NIS-a su ponovo istakli da svoje poslovanje zasnivaju na poštovanju zakona Srbije i drugih država na čijim tržištima posluju i da ničim nisu doprineli uvođenju sankcija koje ugrožavaju rad kompanije i socijalnu stabilnost više od 13.500 zaposlenih.

PODELITE OVU VEST: